سال رونق تولید مبارک باد   ***   بیمه "ما" برای سومین سال متوالی موفق به کسب رتبه یک توانگری مالی شد   ***   پيام تبريك مديرعامل بيمه "ما" به مناسبت فرا رسيدن سال نو   ***
با حضورمعاون محترم رئیس جمهور و مدیر عامل بیمه "ما"؛ تفاهم نامه بیمه پلنگ ایرانی امضا شد

به گزارش روابط عمومی بیمه "ما"، روز شنبه 4 اردیبهشت ماه طی مراسمی با حضور معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرعامل بیمه "ما"، مدیر برنامه اجرایی سازمان ملل متحد و معاون زیست محیطی و مدیر کل دفتر صید و شکار تفاهم‌نامه بیمه جامع پلنگ ایرانی امضا شد.


بر اساس این گزارش، در این مراسم مهندس مجید صفدری مدیر عامل بیمه "ما"، با تاکید بر نگهداری سرزمین و محیط زیستی که در آن زندگی می کنیم، اعلام کرد: این شرکت از حوزه اقتصادی درصدد برآمد تا  وظیفه خود را در قبال محیط زیست و ایران زمین به اجرا در آورد و اولین قدم خود را  به جهت ایفای مسوولیت اجتماعی در حفظ محیط زیست، به وسیله طرح بیمه پلنگ ایرانی برداشت.

 وی ادامه داد: بیمه "ما" و سازمان محیط زیست ساعت‌ها جلسه برگزار کرده اند، کار کارشناسی انجام داده اند و به این جمع‌بندی رسیده ایم که با ورود یک شرکت بیمه‌گر بتوانیم اولاً فرهنگ بیمه را گسترش بدهیم و دوم آنکه از روستائیان محترم حمایت کنیم.

صفدری در این خصوص افزود: از سوی دیگر تلاش کردیم فرهنگی را ایجاد کنیم که روستاییان با اسلحه و غیره به پلنگ حمله نکنند و اگر پلنگ ایرانی دچار حادثه ای شد که ناشی از طعمه گذاری، تردد، بیماری‌ها یا غیره بود ما در کنار دوستانمان در سازمان محیط زیست باشیم.

مدیرعامل بیمه"ما" همچنین ذی‌نفع این بیمه‌نامه را دامداران و روستاییان دانست و افزود: پلنگ با حمله به دام  و مزارع، به منظور تهیه  خوراک، خسارتی جبران ناپذیر را به این قشر وارد می کند و البته  دامداران و کشاورزان نیز  برای حمایت از دارایی خود، اقدام به کشتن پلنگ می کنند که خسارتی از 2 منظر مادی و معنوی به وجود می آید.

وی ادامه داد: در بخش مادی، دسترنج و سرمایه کشاورز و دامدار از بین می رود و در بعد معنوی نیز پلنگ ایرانی به عنوان یک سرمایه ملی نابود می شود.


صفدری با اشاره بر عدم وجود مقام اجرائی و یا نهادی که خسارت پلنگ را بر عهده بگیردگفت: شرکت بیمه "ما" تلاش کرد تا در تحقق این مهم راهکاری را پیدا، ارائه و اجرایی کند و با همکاری مسئولان و کارشناسان محیط زیست این مهم به سرانجام رسید. با این اقدام و فروش بیمه نامه علاوه بر ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی می‌توان فرهنگ مصرف بیمه را در کشور توسعه داد.

وی اعلام کرد: یکی از اهدافی که در ایجاد بیمه نامه پلنگ ایرانی مهم ارزیابی می شود را می‌توان توسعه فرهنگ مصرفی بیمه دانست. از این رو تسهیل در ارائه و صدور بیمه نامه پلنگ ایرانی، حتی در دورترین نقاط کشورمان از مهم‌ترین اهداف بیمه "ما" به شمار می‌رود.